Aktualności

W dniu 14 października 2016 roku Prezydent Lech Wałęsa otrzymał tytuł honorowego profesora na Uniwersytecie Kultury w Kijowie, dyplom odebrał osobiście.
Zobacz więcej >>
14-10-2016
„Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość o śmierci byłego prezydenta Izraela Szymona Peresa. Dziś na zawsze zamilkł jeden z najważniejszych głosów pokoju mówiący o lepszej, spokojnej przyszłości świata. Odszedł człowiek o wielkim sercu, głośno sprzeciwiający się terroryzmowi, przemocy i nienawiści.Szymon Peres pozostanie nieustającą inspiracją dla kolejnych pokoleń walczących o najszlachetniejsze sprawy pojednania.Wielokrotnie spotykaliśmy się promując idee światowego pokoju i przemian społecznych z poszanowaniem praw obywatelskich i narodowych.Wraz z jego śmiercią utraciłem wielkiego sprzymierzeńca, a świat orędownika tych idei. "
Zobacz więcej >>
29-09-2016
Na posiedzeniu Rada Nadzorcza i Zarząd Fundacji Instytut Lecha Wałęsy uczciła pamięć śp. dr. Jana Kulczyka, wieloletniego, strategicznego partnera Fundacji.
Zobacz więcej >>
07-08-2015
Rosyjska dziennikarka Żanna Niemcowa została laureatką Nagrody Solidarności im. Lecha Wałęsy, którą 4 sierpnia w Warszawie wręczą Prezydent RP Bronisław Komorowski oraz Przewodniczący Kapituły Nagrody, b. Prezydent RP Lech Wałęsa.
Zobacz więcej >>
17-07-2015
Dzisiaj miało miejsce pierwsze posiedzenie nowej rady nadzorczej Instytutu Lecha Wałęsy. W spotkaniu udział wzięli:
Zobacz więcej >>
22-05-2015
Były korespondent zagraniczny amerykańskiej telewizji ABC, pracujący w Polsce w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, późniejszy korespondent zagraniczny CNN oraz obecny dyrektor „Głosu Ameryki” (Voice of America), David Ensor został laureatem tegorocznej nagrody Lech Wałęsa Media Award.
Zobacz więcej >>
18-02-2015
W tegorocznym konkursie zorganizowanym w ramach kampanii Genu Wolności „Ojczysty – znam, lubię, szanuję” zwyciężyła klasa z Nowego Stawu. To właśnie gimnazjaliści z województwa pomorskiego wykazali się według jury największą kreatywnością i zaangażowaniem w całą akcję, o czym świadczy nawet opis wydarzeń, który został przez nich samodzielnie przygotowany.
Zobacz więcej >>
28-11-2014
Montegrappa jest jedną z najstarszych i najbardziej szanowanych włoskich manufaktur wykonujących instrumenty piśmienne na świecie. Słynie z zamiłowania do tradycji rzemiosła, kunsztu, a także z niezwykłych edycji limitowanych piór, za którymi kryją się wyjątkowe historie.
Zobacz więcej >>
18-11-2014
„W czasach średniowiecza nasz kraj bardzo się zmienił. Powstały miasta a w nich murowane budynki, wsie rozciągały się wzdłuż dróg; nasi władcy bili własną monetę i rozwijały się handel, rzemiosło, górnictwo. Wszystko to trzeba było jakoś ponazywać. Pojawiło się więc mnóstwo nowych słów…” tak zaczyna się trzeci epizod animowanej historii języka polskiego. O jakie słowa chodzi i co oznaczało kiedyś słowo miasto? Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka animacji.
Zobacz więcej >>
11-11-2014
Zapraszamy do obejrzenia drugiego epizodu animowanej historii języka polskiego „Błyskawiczne dzieje polszczyzny”.
Zobacz więcej >>
04-11-2014

Aktualności